Schimbare în privința politicilor vamale

Date:

Share post:

Guvernul de la Chișinău a aprobat unele modificări la Hotărârea Guvernului nr. 1001/2001 cu privire la declararea mărfurilor de către agenții economici din raioanele de est ale Republicii Moldova.

Actul va contribui la unificarea procesului de implementare a politicilor vamale, care se vor aplica față de  toți agenții economici din raioanele de est ale Republicii Moldova înregistrați la Agenția Servicii Publice.

spot_img

Articole asemănătoare

Serile Filmului Românesc revine în Iași 

Serile Filmului Românesc revine în Iași. Gala de deschidere SFR 16: Proiecția filmului Jaful Secolului și concert Tania Turtureanu. Feminitatea, tema ediției de anul acesta.

Descoperiri arheologice excepționale, unice

DESCOPERIRI ARHEOLOGICE EXCEPȚIONALE, UNICE PENTRU ROMÂNI. Muzeul Național de Istorie a României este onorat să anunțe că, recent, au fost efectuate descoperiri de excepție cu prilejul desfășurării cercetărilor arheologice

Exclusiv! Intuiție și interacțiune, două elemente esențiale pentru a trăi în fericire

Intuiție și interacțiune, două elemente esențiale pentru a trăi în fericire. Prima întrebare: de ce se întâmplă să avem piedici în drumul nostru?

Cine este noul campion al turneului Concord Iași Open, după o finală de vis cu …

Cine este noul campion al turneului Concord Iași Open, după o finală de vis cu ... Jucătorul danez